Już od 14 lat w naszej szkole prowadzona jest innowacja pedagogiczna „Klasy sportowe o profilu lekkoatletycznym”. Uczniowie klas sportowych mają 6 dodatkowych  godzin zajęć  sportowych w tygodniu, co razem z wychowaniem fizycznym daje codziennie dwie godziny aktywności ruchowej.  Duża grupa uczniów klas sportowych  stanowi reprezentacje szkoły  we wszystkich zawodach Szkolnego Związku Sportowego. Mają też, dzięki współpracy z MKS Pułtusk,  możliwość startów w wielu zawodach klubowych  oraz uczestnictwa w  zimowych  i  letnich  obozach. Najlepsi zdobywają medale na najważniejszych zawodach lekkoatletycznych w kraju - w tym na Mistrzostwach Polski, oraz otrzymują stypendia sportowe.

Szereg  absolwentów realizujących szkolenie lekkoatletyczne w klasach sportowych  z powodzeniem kontynuuje rozwój swoich pasji w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Warszawie, niektórzy nawet zostali objęci centralnym szkoleniem lekkoatletycznym i są pod opieką trenerów kadry narodowej.

Sukcesy uczniów klas sportowych  bardzo nas cieszą ale prawdziwa korzyść  to zdrowie,  wszechstronny rozwój i wdrażanie do systematycznej aktywności ruchowej!

W bieżącym roku szkolnym  w naszej szkole funkcjonują dwie klasy sportowe, obie na poziomie gimnazjalnym: IIc (wychowawca - Waldemar Łuszcz) i  IIIc  (wychowawca - Mariusz Osica). W nadchodzącym roku  prowadzona też będzie rekrutacja do klasy czwartej. Liczymy na duże zainteresowanie uczniów i rodziców.