Nasza szkoła, w ramach programu Społecznego Komitetu Ziemi Pułtuskiej Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP, pod patronatem narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości, patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty, realizuje projekt „W hołdzie Niepodległej”.

Jednym z podjętych działań, w ramach programu „Mazowieckie - historia Niepodległej”, była inscenizacja teatralna „Droga do Niepodległej”. Mieliśmy zaszczyt zaprezentować ją 29 maja 2018 r. podczas uroczystości w sali Maneż w Pułtusku w obecności Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery i Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aurelii Michałowskiej.

Spektakl, przygotowany przez uczniów, nauczycieli, rodziców i dziadków, przy wsparciu I Liceum Ogólnokształcącego CN – B im. 13. Pułku Piechoty w Pułtusku, łączył w sobie elementy słowa, muzyki, światła i tańca. Przedstawienie poprzedziło słowo prof. Radosława Lolo, który przybliżył kontekst historyczny drogi do Niepodległej. Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Fundacji PZU pozyskanych przez Stowarzyszenie „Z Serca” działające przy szkole.