Już jutro (piątek 27.09.2019) kilka tysięcy szkół na terenie całej Europy (i nie tylko) obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD).

W tym roku, w ramach programu Aktywne Szkoły MultiSport także będziemy częścią tego międzynarodowego wydarzenia. O godzinie  8:30 rozpocznie się na boisku szkolnym impreza sportowa, która ma zachęcić jak największe grono uczniów do ruchu i zwiększyć poziom integracji klas. Każdy z ośmiu zawodników z danej klasy (4 chłopców i 4 dziewczynki) biegnie pół okrążenia bieżni i przekazuje pałeczkę sztafetową koledze lub koleżance. Najszybsze sztafety z każdego poziomu klas otrzymają puchary.

Ponieważ zależy nam na masowym udziale dzieci, chętni uczniowie będą mogli również sprawdzić się w biegu, skoku lub rzucie piłeczką palantową.

Wszystkich uczniów i nauczycieli niezaangażowanych bezpośrednio w rywalizację, zachęcamy do pokonania biegiem lub marszem dystansu odpowiadającego bieżącemu rokowi — czyli 2019 metrów.

Śledźcie nasze działania i bądźcie na bieżąco.

@AktywneSzkolyMultiSport #ESSD2019 #ESSDPoland #AktywneSzkolyMultiSport #BeActive