„Podróż do krainy baśni” to temat przewodni towarzyszący 30 uczniom naszej szkoły w niezapomnianej wyprawie do Francji, która rozpoczęła się szóstego, a zakończyła trzynastego czerwca na lotnisku w Modlinie po ośmiu dniach pobytu.

Od 2009r. współpracujemy z Montmorency - miastem partnerskim Pułtuska, a przede wszystkim ze Stowarzyszeniem Miast Partnerskich i szkołą Collège Pierre de Ronsard. Wymiana młodzieży szkolnej organizowana jest już od 9 lat - co roku grupa uczniów realizuje z rówieśnikami wspólny projekt, poznając dziedzictwo kulturowe kraju, realia codziennego życia oraz doskonaląc znajomość języka francuskiego i angielskiego. Działania te uczą tolerancji, zasad pracy współpracy i, co bardzo ważne dla młodzieży, owocują nowymi znajomościami.

Nasz pobyt w Paryżu i podparyskim Montmorency:

Dzień I – powitanie przez przedstawicieli miasta i Stowarzyszenia Miast Partnerskich na lotnisku w Beauvais

Dzień II – piknik, rejs statkiem po Sekwanie i zwiedzanie zabytków Paryża, cudowny widok z Wieży Eiffla

Dzień III – zajęcia w szkole Collège Pierre de Ronsard, zwiedzanie Muzeum Jeana Jacques Rousseau, inauguracja mozaiki na placu Mendes France przygotowana przez Stowarzyszenie Miast Partnerskich

Dzień IV – pobyt dzieci w rodzinach, dzień roboczy nauczycieli - ustalenie współpracy na kolejny rok

Dzień V – pielgrzymka na cmentarz w Montmorency – kurort, miejsce pobytu emigracji polskiej i piknik u Ojców Pallotynów, spektakl podsumowujący projekt w Sali Miejskiej

Dzień VI – niezapomniana zabawa w Eurdisneyland

Dzień VII – zwiedzanie Paryża – Montmarte, katedra Notre Dame, Sacrè– Cœur, spacer po Enghien

Dzień VIII – piknik nad jeziorem i pożegnanie

W następnym roku, podczas wizyty przyjaciół z Montmorency w Pułtusku, będziemy obchodzić 10 – lecie współpracy PSP 4 i młodzieży z Montmorency, której tematem przewodnim jest postawa Europejczyka i 10 - lecie przyjaźni.

Wyjazd, pełen pozytywnych wrażeń i wzruszeń, dofinansowany został przez stronę francuską oraz miasto Pułtusk, za co składamy serdeczne podziękowania.

Opiekunami tegorocznej wizyty były Monika Jaworska, Beata Milczarczyk, Dorota Otłowska.