1 kwietnia w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej im. J. Lelewela odbył się XIV KONKURS POEZJI i PIOSENKI FRANCUSKIEJ "Art poètique". Organizatorami konkursu byli Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku oraz Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela pod patronatem honorowym Starosty Pułtuskiego i Burmistrza Miasta Pułtusk.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W grupie wiekowej klas IV-VI SP w piosence francuskiej Olga Kalinowska z kl. IV g zajęła III miejsce. W grupie wiekowej klas VII, VIII SP i III   PG w kategorii piosenki Karolina Małachowska z kl. VII d  zajęła II miejsce oraz Oliwia Pudlis z kl. VII b wyróżnienie. W kategorii recytacja poezji francuskiej w oryginale Natalia Jewiec z kl. VII b otrzymała wyróżnienie. Natomiast w kategorii recytacja poezji francuskiej w języku polskim Sara Szczygieł z kl. III b gimn. zajęła II miejsce. Gratulujemy wszystkim bardzo serdecznie !!! Uczniów przygotowała p. Dorota Otłowska.