29 września 2017r.dwie uczennice naszej szkoły, pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego Marzeny Sadowskiej, uczestniczyły w konferencji szkoleniowo-naukowej Instytutu Matki i Dziecka pt. „Otyłość u dzieci i młodzieży 2017. Problem trudny i złożony”. Michalina Popko i Michalina Dębowska wraz z czwórką uczniów szkół warszawskich zostały zaproszone do debaty na temat aktywności ruchowej nastolatków.

Uczniowie bronili tezy o korzystnym wpływie ruchu na zdrowie i samopoczucie, a grupa znanych sportowców, aktorów i naukowców starała się tę tezę obalić. Przewrotna formuła debaty była ciekawym doświadczeniem zarówno dla młodzieży jak i dla dorosłych. Kilkudziesięcioosobowa widownia złożona z lekarzy żywo reagowała na argumenty, a prowadząca debatę dziennikarka i prezenterka sportowa Paulina Chylewska umiejętnie podgrzewała jej atmosferę. Nasze Michaliny stanęły na wysokości zadania! Jako uczennice szkoły z klasami sportowymi doskonale wiedzą, że aktywność fizyczna to klucz do zdrowia, ładnej sylwetki i dobrego samopoczucia. W trakcie debaty. Agnieszka Kaczorowska aktorka i tancerka właśnie stara się (nieskutecznie!) przekonać nasze dziewczyny, że ruch to strata czasu i pieniędzy.

Pamiątkowe zdjęcie ze wszystkimi uczniami uczestniczącymi w debacie oraz prowadzącą Pauliną Chylewską i doktorem nauk medycznych - biegaczem maratonów.