Rozpoczął się IX Międzynarodowy Turniej Koszykówki dla młodzieży polskiej i polonijnej  POLBASKET 2018

Zawodnicy z Litwy (2 reprezentacje: Szkoła Sportowa Rejonu Wileńskiego i Gimnazjum w Jaszunach), Białorusi (drużyna Sokoła – Grodno) oraz Ukrainy (Szkoła nr 10 im. św. Marii Magdaleny we Lwowie), a także uczniowie wszystkich pułtuskich szkół podstawowych walczą o puchary: Ministra Henryka Kowalczyka, Prezesa Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oraz Burmistrza Pułtuska.

Zawodników powitał i jednocześnie otworzył zawody Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej, a zarazem wiceprezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Krzysztof Łachmański.

Turniej został zorganizowany przez: Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Ministerstwo Sportu i Turystyki RP, Burmistrza Miasta Pułtusk i Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku.