Volleyball Polonia Cup 2018 rozstrzygnięty!

W dn. 7-8 czerwca 2018 w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku rozegrano II Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt VOLLEYBALL POLONIA CUP.

W Zawodach wystartowały młode siatkarki z Litwy (rejon wileński i rejon solecznicki), Białorusi (Sokół Lida) oraz z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerczach, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. K. Potockiej w Pułtusku i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

I miejsce – Litwa – rejon solecznicki (LT)

II miejsce – Litwa rejon wileński (LT)

III miejsce – Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerczach (PL)

IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. K. Potockiej w Pułtusku (PL)

V miejsce – Białoruś - SOKÓŁ Lida (BLR)

VI miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z klasami sportowymi im. I. Szewińskiej w Pułtusku (PL)

Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary: Ministra Henryka Kowalczyka, Burmistrza Miasta Pułtusk oraz Wiceprezesa Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Zawodniczki otrzymały także złote, srebrne i brązowe medale.

Turniej został zorganizowany przez: Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Burmistrza Miasta Pułtusk i Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku, a dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki RP.

Gratulacje wszystkim zawodnikom, a szczególnie zwycięzcom, w imieniu wszystkich organizatorów złożył Pan Krzysztof Łachmański - Dyrektor PSP nr 4 w Pułtusku, a jednocześnie Wiceprezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

.