310433714 3346303658940446 4811676348302581521 n

Drugie szkolenie w ramach projektu Future Classrooms` Leadership „Innowacyjne koncepcje dotyczące Klasy Przyszłości” odbyło się w Bułgarii, w Sofii w dniach 26-30 września 2022 r. Ten 24-miesięczny projekt o numerze umowy 2021-2-PL01-KA220-SCH000048936 jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+ Fundacji Systemu Rozwoju Edukacji, Partnerstwa na rzecz współpracy w sektorze Edukacja Szkolna. Organizatorem szkolenia było 18 Liceum Ogólnokształcące Williama Gladstone. Szkoła bułgarska stosuje innowacyjne metody nauczania i może dzielić się swoimi osiągnięciami z innymi szkołami. Koncepcja Klas Przyszłości odnosi się do stworzenia przestrzeni naukowej w celu nauczania w sposób innowacyjny. Wraz z partnerami projektu: Asociatia Edulifelong Young Initiative Education, Military Academy "General Mihailo Apostolski" – Skopje, Istituto Comprensivo Statale Ignazio Buttitta, Tokat Milli Piyango Ihya Balak Fen Lisesi dowiedzieliśmy się jak Klasa Przyszłości powinna wyglądać. Drugi dzień zajęć rozpoczął się warsztatem na temat społeczno-emocjonalnego uczenia i idei mindfullness. Ponadto uczestnicy dowiedzieli się jak powinny wyglądać lekcje w Klasie Przyszłości. Ten dzień szkoleniowy zakończył się spotkaniem koordynatorów projektu. Trzeciego dnia skupiliśmy się na roli nauczyciela w Klasie Przyszłości. Kolejny dzień szkolenia uatrakcyjniła wycieczka do Plovdiv. Czwarty dzień działań szkoleniowych dotyczył pracy zespołowej oraz tworzenia lekcji związanych z escape room. Dzień szkoleniowy zakończył się wycieczką do Monastyru Rila i Stobskich Piramid. Ostatniego dnia zajęć nastąpiło podsumowanie szkolenia oraz pokaz prezentacji uczestników na temat tego jak będzie wyglądała lekcja w Klasie Przyszłości. Ponadto odbyły się interaktywne podchody w centrum Sofii. Wręczenie certyfikatów uczestnikom projektu zakończyło szkolenie.