„Czwórka” otrzymała kolejne dofinansowanie!

Otrzymaliśmy dofinansowanie złożonego przez działające przy naszej szkole Stowarzyszenie „Z Serca” projektu „Poznaję, szanuję, chronię” z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zadanie będzie realizowane przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku i Publiczną Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Lipnie. Partnerami przedsięwzięcia są samorządy Gminy Pułtusk i Gminy Lipno.

W ramach projektu powstaną dwa Regionalne Centra Edukacji Ekologicznej, w każdej ze szkół. Wzbogaci to znacznie bazę dydaktyczną i ofertę edukacyjną dla uczniów naszej szkoły, a szczególnie dla oddziałów realizujących innowację pedagogiczną „Jesteśmy częścią przyrody”

Projekt przewiduje ponadto szereg akcji i działań podnoszących poziom świadomości ekologicznej uczestników projektu, m.in. cykl warsztatów dla uczniów w Centrum, konkursów, wycieczek ekologiczno – przyrodniczych, a także konferencje naukowe, szkolenia, festyny i inne.